Megemlékezés a Rerum Novarumról Pécsett
A Mecseki Munkástanácsok Szövetsége, Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Barankovics István Alapítvány 2015.május 15-én hagyományteremtő céllal megrendezte a ,,124 éve született a Rerum Novarum XII. Leó pápa enciklikája" című megemlékezését.
Tüntetnek Budapesten az egészségügyi dolgozók
Tüntetnek Budapesten az egészségügyi dolgozók. Nővérek, ápolók, mentősök vonultak utcára, béremelést követelnek. A demonstrálók egy része fekete ruhában érkezett, mások fehérbe öltöztek. A két menet a belvároson keresztül vonul a Kossuth térnél találkoznak.
Demonstráció szombaton a sztrájkoló értékszállítók mellett!
A mai napon Csánics Sándor, az ÉŐDSZ elnöke és Dr. Szabó Imre, a Munkástanácsok Titkárságvezetője bejelentette és egyeztette a rendőrséggel a szombati vonulásos demonstráció részleteit.
A sztrájkról percről percre….
A MUNKÁSTANÁCSOK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE FOLYAMATOSAN TÁJÉKOZTATJA A KÖZVÉLEMÉNYT A JNT. SECURITY KFT.-NÉL ZAJLÓ SZTRÁJKKAL KAPCSOLATBAN. AZ ALÁBBIAKBAN OLVASHATÓ MINDEN HÍRADÁS, AMELYET A MUNKÁSTANÁCSOK KIADOTT AZ ÜGYBEN. A KEZDETEKTŐL, VAGYIS A SZTRÁJKBIZOTTSÁG MEGALAKULÁSÁTÓL, EGÉSZEN KUTI ZSOLT ELBOCSÁJTÁSÁIG. A CIKKET FOLYAMATOSAN FRISSÍTJÜK, TÖLTJÜK FÖL AZ ÚJABB HÍREKET.
Egységben az egészségügyért
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara és az Őszintén az Egészségügyért Akció-szövetség a közös cél érdekében megállapodott a 2015. május 12-én tartandó demonstráció lebonyolításában. A két megmozdulás közös rendezvénnyel fejeződik be az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkárság épületénél (Arany János utca 6-8.). Közös kiáltással Értetek, Értünk, Veletek!
KÖTELEZŐ MUNKÁLTATÓI FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁST JAVASOLNAK A MUNKÁSTANÁCSOK
A munkáltatói felelősségbiztosítási rendszer bevezetését szorgalmazza a Munkástanácsok Országos Szövetsége (MOSZ), hogy az autókra kötött biztosításhoz hasonlóan egy kockázatközösség jöjjön létre, biztosítva a munkahelyi balesetben megsérült munkavállaló kártérítését – mondta Palkovics Imre, a MOSZ elnöke pénteken Budapesten, a szövetség ünnepi rendezvényén a Városligetben.
Több munkahelyi baleset volt tavaly Magyarországon
A munkabalesetek száma az elmúlt három évtizedben ugyan negyedére csökkent, 2014-ben azonban 14 százalékkal nőtt az előző évhez képest; ebben az évben 19 661 munkahelyi baleset volt Magyarországon, közülük 78 halálos - mondta Nesztinger Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) Munkafelügyeleti Főosztályának vezetője hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón, amelyet az április 28-i munkavédelmi világnap alkalmából rendeztek.
M E G H Í V Ó
A Mecseki Munkástanácsok Szövetsége, Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Barankovics István Alapítvány tisztelettel meghívja a 124 éve született a Rerum Novarum XIII. Leó pápa enciklikája című, hagyományt teremtő megemlékezésére.
Tiltakozás!
A fákat könnyű kivágni, de míg az újak megnőnek évek telnek el! A FESZ megdöbbenéssel olvasta a legnagyobb magyar egészségügyi szakképzési intézmény a Raul Wallenberg Egészségügyi Szakközép-és Szakiskola pánikszerű megszüntetésének hírét.
Tüntettek az ápolók
Tíz órától gyülekeztek szombaton az ápolónők és a velük szolidaritást vállalók a [...]
Akik eddig kifejezték szolidaritásukat…
Magyar Szakszervezeti Szövetség Kordás László a MASZSZ elnöke a szervezet szolidaritási közleményében a szakszervezet képviselői mindent megtettek annak érdekében, hogy kölcsönösen elfogadható megállapodás születhessen a szociális partnerek között a 2015. évi bérmegállapodásról. A munkabéke egyik alapfeltétele a dolgozók megélhetésének biztosítása. Bővebben: http://szakszervezet.net/hu/fohirek/405-szolidaritasi-kozlemeny Szakszervezetek Együttműködési Fóruma A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma szolidaritását fejezi ki az Értékszállítási és Őrzésvédelmi Dolgozók Szakszervezete (ÉŐDSZ) és annak a JNT Security Kft.-nél működő tagszervezete felé, melynek tagjai határozatlan idejű sztrájkba léptek 2015. április 21-én éjfélkor a munkáltató által tett elfogadhatatlan bérajánlás miatt.