Saját híreink2019-06-12T21:23:30+02:00

Javaslat az országos munkaügyi kapcsolatok tripartit fórumának létrehozására

2026. június 22.|

A kezdeményezés célja egy országos, tripartit munkaügyi fórum létrehozása, amely intézményes keretet adna a Kormány, a munkáltatói és a munkavállalói érdekképviseletek közötti érdemi párbeszédnek. A fórum hozzájárulna ahhoz, hogy a foglalkoztatást, bérpolitikát, munkajogot és szociális párbeszédet érintő döntések átláthatóbban, szakmailag megalapozottabban és szélesebb társadalmi legitimációval szülessenek meg.

Tisztújítást tartott a Munkástanácsok Országos Szövetsége

2026. május 22.|

Tisztújítást tartott a Munkástanácsok Országos Szövetsége: a megjelent 100 küldött egyhangú döntéssel Szabó Imre Szilárd ügyvédet, egyetemi docenst választotta a szervezet elnökévé, aki az elmúlt években százas nagyságrendben képviselt eredménnyel munkavállalókat és szakszervezeteket különböző peres és hatósági eljárásokban.

Mit várnak a rendvédelmi dolgozók?

2026. május 14.|

A Munkástanácsok podcastjének új adásában a belügyi rendvédelmi dolgozók helyzetéről beszélgetünk: munkaterhelésről, megbecsülésről, bérekről, pályán tartásról, jogbiztonságról és a szolgálati kimenet kérdéséről. Vendégeink: Kucsera Miklós, az FBVSZOSZ főtitkára, a BÉT Munkavállalói Oldalának elnöke Salamon Lajos, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének elnöke.

A kötelező foglalkozás-egészségügyet nem csak visszahozni kell, hanem az alapellátás részévé tenni

2026. május 14.|

A megalakuló új kormány számára az egészségügy stratégiai kérdése az aktív korúak egészségének ügye. Nem egyszerűen azt javaslom, hogy hozzuk vissza a kötelező üzemorvosi vizsgálatokat. Ennél sokkal fontosabb kérdésről beszélünk: képesek vagyunk-e a foglalkozás-egészségügyet a dolgozó magyar polgár modern, preventív, adatvezérelt és elérhető belépési pontjává fejleszteni az ellátórendszerben. Lancz Róbert vendégcikke.

Vissza az elejére!