Javaslat a minimálbér emelés számszerű mértékére vonatkozó (tárgyalási alapot képező) szakszervezeti előterjesztésre
A szakszervezetek számára kiemelte cél a minimálbéren és a minimálbér környezetében fizetett, megélhetési szempontból sérülékeny- dolgozói csoport leszakadásának megakadályozása az átlagos és az ennél magasabb jövedelemmel rendelkezőktől.
A V4-ek vásárlói kosarának és inflációs rátájának elemzése
A fogyasztóiár-index azon termékek és szolgáltatások időbeli árváltozását méri, amelyet a lakosság (vagyis a háztartások) saját felhasználásra vásárolnak, vagyis jelzi az infláció mértékét.
Bérezési tanulmány 2019-2020/ Munkaerőpiaci helyzet Magyarországon
A DUIHK Bérezési Tanulmánya a Magyarországon elérhető legátfogóbb adatforrás a személyügyi vezetők számára a vállalatok bérezési gyakorlatáról. A beszámoló a Magyarországon tevékenykedő német vállalatok körében végzett, 76 különböző munkakörben közel 15.000 foglalkoztatott valós bérezési adatait empirikusan feldolgozó felmérésen alapul. A felmérésben valamennyi foglalkoztatási szintet figyelembe veszik a (szak-)munkástól a magasabb szintű alkalmazottakon át az ügyvezetésig.
Összefoglaló a 2020-as költségvetés tervezetéről
Varga Mihály pénzügyminiszter június 4-én ismertette a jövő évi költségvetésről szóló törvényjavaslatot. A tervezet három célt szolgál a tárcavezető szerint: a családok támogatásának védelmét, a gazdaság védelmét és az ország biztonságának védelmét. A 2020-as költségvetés lehetőségeit, keretei meghatározó makró adatok közül a kormány jövőre 4%-os gazdasági növekedéssel és 2,8%-os inflációval számol. A jelenlegi világgazdasági tendenciákat figyelembe véve a GDP növekedésére adott prognózis egyelőre optimistának tekinthető, a jegybank márciusi inflációs jelentésében 3,2%-os növekedést jelzett előre.
Ajánlások a bértárgyalásokra való felkészüléshez 2019
Az idei évben folytatódik a világgazdaság kibocsátásának növekedése, ugyanakkor a kilátásokat övező kockázatok emelkedtek. Az OECD az idei évre 3,8%-os globális bővülést prognosztizál.
A Munkástanácsok közgazdasági és jogi elemzése a cafeteria elemek tervezett átalakításáról
A cafeteria elemek (béren kívüli juttatások) adómértékei a szociális hozzájárulási adó mértékének 19,5 százalékra történő csökkenése miatt idén a 2017-es 43,66%-os munkáltatói teherről 40,77%-ra mérséklődött. E miatt egy sor cafeteria-elem esetében nagyobb összegű támogatást kaphatnak a munkavállalók. A gyakran használt adómentes juttatások köre megmaradt, sőt némileg bővült 2018-ban. A kulturális belépő, a sportrendezvény belépő, a lakáshitel támogatás, bölcsőde, óvoda költségének térítése, kockázati biztosítások 2018-ban is a már ismert szabályok szerint adhatók.
Munkáltatói kedvezmények
A bértárgyalásokra készülve nem árt tudni milyen kedvezményeket élveznek a [...]
Ajánlások a bértárgyalásokra való felkészüléshez 2018.
Gazdasági helyzetkép 2018-ban Az idei évben is folytatódhat a dinamikus [...]
Adómentes juttatások – cafetéria
I. Adómentes juttatások Ingyenes számítógép használat A munkáltatónak lehetősége van [...]