Példaértékű a Székesfehérvári Érdekegyeztetési Fórum

2013-02-22T12:22:57+01:002013. február 22.|

Szerda délután ülést tartott a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum (SZÉF). A fórum 2012-ben, a Fejér Megyei Munkástanácsok kezdeményezésére jött létre. A SZÉF az országban egyedülálló háromoldalú érdekegyeztető fórum, amelynek elnöke a mindenkori polgármester, két alelnöke pedig a munkaadók és a munkavállalók képviselői, akiket félévente választanak.

Közlekedési Munkástanácsok regionális fóruma Zalaegerszegen

2013-02-22T12:02:27+01:002013. február 22.|

A résztvevők a strukturális átalakítás tempója kapcsán kételyeket fogalmaztak meg. Rámutattak arra, hogy az átalakítás erőltetett, feszített dinamikája visszás, jogilag problémás jelenségeket hozhat felszínre. Ezért ésszerűbbnek és kevésbé tartanák kockázatosnak a szakaszonkénti bontásban történő átszervezési folyamatot, és ezekről történne érdemi egyeztetés a szakszervezetekkel. Szóvá tették a kormányzati kommunikáció és a gyakorlat diszharmóniáját a tekintetben, hogy a teljesítménykivonás (járatleállítás és járatszűkítés) szakmai szinten várhatóan 5-8% közötti mozgásban prognosztizálható, míg a tulajdonosi tájékoztatás 2-3%-ról szólt.

Üdvözöljük a Munkástanácsok Országos Szövetségének megújult honlapján!

2013-02-18T23:27:00+01:002013. február 18.|

A Munkástanácsok közel 23 éve védi a munkavállalók érdekeit. Szervezetünk egyik legfontosabb alapértéke a hagyományok tisztelete, a hagyományaink iránti hűség. Mindemellett mindig nyitottak voltunk az új feladatokra és az új megoldási lehetőségekre. A XI. század információs társadalma új kihívásokat támaszt elénk. Új honlapunkon igyekeztünk ezeknek a kihívásoknak megfelelni: olyan felületet hoztunk létre, amely segítséget nyújt az érdekegyeztetés fórumain történő eligazodásban, tanácsot ad tagjainknak és az érdeklődőknek az érdekvédelemben, naprakész információkkal látja el a látogatót a hazai és nemzetközi szakszervezeti világ eseményeiről, és méltó a Munkástanácsok szellemiségéhez. Látogassák minél gyakrabban és kellemes böngészést!

A KDFSZ a Munkástanácsokhoz csatlakozott

2013-02-15T15:16:00+01:002013. február 15.|

A KDFSZ 2013. február 15.-én tartott Rendkívüli Közgyűlésén egyhangúlag döntött a Munkástanácsok Országosa Szövetségéhez való csatlakozásról. A KDFSZ 2008-ban alakult, Magyarország legnagyobb magánkézben lévő angliai központú kereskedelmi munkáltatójánál. A szakszervezet célja egy új európai gondolkodású munkakultúra megteremtése Magyarországon. Az elmúlt öt évben számos sikert ért el többek között kártérítési ügyekben, ki nem fizetett túlórák, munkabérek kifizetésében. A jövőben a Munkástanácsokkal karöltve további multinacionális cégeknél kívánja a munkavállalók érdekeit hatékonyan képviselni.

Utasforgalmi vagy szemlepótlék? Mindkettő!

2013-02-14T10:07:42+01:002013. február 14.|

A Pécsi Törvényszék közelmúltban hozott jogerős ítélete kötelezte a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt, hogy a szakszervezetünk által képviselt két tagunknak fizessenek meg 482.542,-Ft és 380.517,-Ft elmaradt szemle pótlékot valamint azok törvényes késedelmi kamatát.

A várandós munkavállaló

2013-02-11T11:14:48+01:002013. február 11.|

A Munka Törvénykönyve előírja, hogy a terhes munkavállaló számára egészségi állapotának megfelelő munkakört kell felajánlani, ha várandóssága megállapításától gyermeke egyéves koráig az eredeti munkakörében nem foglalkoztatható. A munkaköri alkalmasság orvosi szakkérdés.

Vissza az elejére!