A Választmány, a SZAKSZ Ellenőrző Bizottságának írásos előterjesztését a szakszervezet működéséről és gazdálkodásáról, majd a gazdasági felelős beszámolóját és mérlegadatait tárgyalta és fogadta el.
Mindezek után a legfelsőbb döntéshozó testület, a SZAKSZ 2026. évi költségvetési tervezetét hagyta jóvá, tehát annak megfelelően kerül sor, az idei évben a tagdíjbevétel felhasználására.
A Választmány tagjai több témakörben fogalmazták meg elvárásaikat.
A SZAKSZ radikális szemléletű munkásképviseletére, a jövőben is szükség van és egy átfogó program keretében a foglalkoztatást érintő előterjesztéssel kell pozitív változást elérni a munkáltatóknál.
Minden területen humánusabb vezetésre van szükség, ezzel is javítani lehetne a telephelyeken a munkahelyi légkört. A munkakörülmények feleljenek meg a XXI. század elvárásainak.
A munkahelyen eltöltött idő munkaidőként kerüljön elszámolásra és ez, vagyis, hogy a munkahelyen eltöltött idő az munkaidő, maximum kettő-három éven belül valósuljon meg.
A formaruha-juttatás és annak viselésénél a munkáltató vegye figyelembe a munkavállalók elvárásait.
A testület szorgalmazta, hogy a SZAKSZ elnöksége keresse a kapcsolatot a szakminisztérium azzal az államtitkárával, aki a szakszervezetekkel történő kapcsolattartásával bízta meg a miniszter.
Dobi István
elnök